Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Finále rallycrossové Evropy se blíží

19.09.2011 | Autor: Petr Šulčík
Finále rallycrossové Evropy se blíží
Sezona automobilových závodů se pomalu chýlí ke konci, ale ještě nás čeká jeden velký motoristický podnik, který vždy přiláká tisíce diváků.

 

Sezona automobilových závodů se pomalu chýlí ke konci, ale ještě nás čeká jeden velký motoristický podnik, který vždy přiláká tisíce diváků. A tím je finále ALL-INKL.COM Mistrovství Evropy v rallycrossu, které se uskuteční ve dnech 1. a 2. října v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové.

Stejně jako v minulých letech přivítá rallycrossový okruh v Sosnové nejlepší jezdce, kteří budou naposledy v letošním roce soupeřit o evropské body, respektive o nejvyšší tituly. Na této trati se jezdí pravidelně jeden ze závodů evropského šampionátu v rallycrossu už od roku 1995, s výjimkou let 1999 a 2003, kdy se závodilo v Sedlčanech.

Finálový závod se zde uskutečnil již v roce 1998, 2007, 2009 a 2010, a také letos tady opět vyvrcholí evropský šampionát. Je to zároveň ocenění pro celý pořadatelský sbor za dobře odvedenou práci, hladký průběh závodu a kvalitní trať i zázemí.

Do konce sezony zbývají ještě tři podniky a ani v jedné z divizí není rozhodnuto o pořadí na prvních místech. Proto mohou diváci očekávat dramatické souboje ve všech třech divizích, pochopitelně za účasti nejlepších českých jezdců.

Dvoudenní program začíná v sobotu 1. října volnými a měřenými tréninky od 10:30 hodin, po nichž bude od 16 hodin následovat první série rozjížděk všech tří divizí. V neděli zahřmí motory už v 8:30 hodin při zahřívacím tréninku, druhé a třetí série rozjížděk začínají v 10 hodin a evropský šampionát vyvrcholí finálovými jízdami od 15 hodin.

Mistrovství Evropy v rallycrossu se jezdí od roku 1979, ale ještě před tím se uskutečnilo šest podniků Evropského poháru. Mezi nejúspěšnější jezdce dosavadní historie patří Švéd Kenneth Hansen, který má na kontě 14 titulů, dále následují Martin Schanche (6), Matti Alamäki (5), Olle Arnesson a Eivind Opland (4).

Zájemci si mohou objednat vstupenky v předprodeji na www.ticketstream.cz nebo v době konání závodu přímo v Global Assistanec Racing Areně v Sosnové.