Sobotní Sedlčany

10.06.2023 | Autor: Petr Šulčík
V Sedlčanské kotlině byly dnes na programu úvodní dvě rozjížďky čtvrtého závodu mistrovství Zóny střední Evropy.

V divizi SuperCars si vítězství v rozjížďkách rozdělili Aleš Fučík a Zbigniew Staniszewski. Do zítřejší třetí kvalifikace bude startovat z výhodnější pozice polský jezdec. V Super1600 vyhrál obě jízdy Libor Teješ stejně jako v STC -2000 Roman Častoral, který vede před Martinem Šindelkem. V divizi STC+2000 je na prvním místě Tomáš Michal před Ondřejem Šenkem, v STC -1600 je ve vedení Jiří Čermák. Ze závodu už po tréninku odstoupil Martin Knápek kvůli technickému problému s motorem. Mezi vozy National1600 byl nejrychlejší Marek Honzík. Mezi historiky vedou Pavel Koutný a Pavel Harvánek.