Sobotní kvalifikace v Poznani

12.08.2023 | Autor: Petr Šulčík
Tři kvalifikační jízdy byly dnes na programu v rámci šestého závodu mistrovství Zóny střední Evropy a republikového šampionátu v Poznani.

Mezi vozy divize SuperCars vede po dvou jízdách Zbigniew Staniszewski před Alešem Fučíkem. Druhý český zástupce Lukáš Červený je na pátém místě společné klasifikace s divizí SuperCars Light. Z trojice startujících v divizi Super1600 vyhrál všechny tři jízdy Libor Teješ před Václavem Tůmou a Lukášem Pechem. Ten do poslední jízdy kvůli technickému problému neodstartoval. V STC-2000 vyhrál dvě jízdy Roman Častoral, druhý je Robert Dabrowski a třetí Zoltán Held před Jakubem Michalem a Martinem Šindelkem. Vilém Ságner je v průběžném pořadí na prvním místě divize STC-1600, druhý je po prvním dnu Jiří Čermák před Konradem Gryzem a Markem Mičíkem. V STC +2000 se ujal vedení Daniel Krzysiak. Ondřej Šenk je pátý, Tomáš Michal šestý a Matěj Šenk osmý. V rámci českého mistrovství divize National1600 vede Jan Dvořák před Markem Honzíkem a Tomášem Nejdlem. Mezi historiky jsou nejrychlejší Luboš Slaba a Karel Faktor.