Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ekström poprvé

6.07.2014 | Autor: Petr Šulčík
Švédský jezdec Mattias Ekström poprvé zvítězil v závodě mistrovství světa v rallycrossu v divizi Super Car. Ondřej Smetana vybojoval v divizi Super 1600 druhé místo.

Švédské finále divize Super Car nabídlo už tradičně velké drama. Po startu se do vedení dostal Sebastian Eriksson, který v nejsilnější divizi debutoval. Za ním se seřadili Ekström, Petter Solberg, Andreas Bakkerud, Liam Doran a Reinis Nitišs. Po průjezdech joker lapem v závěru finále se do vedení dostal Ekström, Eriksson chyboval a propadl se. Druhé místo držel Solberg, Bakkerud prorazil pneumatiku. Defekt se ovšem v závěru nevyhl ani Solbergovi, který bojoval až do konce s Bakkerudem a nakonec také s Nitišsem. Pořadí v cíli: Ekström, Bakkerud, Solberg.

MS 2014 - Švédsko

V divizi Super 1600 zvítězil Sergej Zagumennov před Ondřejem Smetanou a Nikitou Misyulyou. Pavel Vimmer skončil po problémech s motorem na 23. místě. Prvenství v divizi Touring Car patří Tomu Danielu Tanevikovi. Kategorii RX Lites vyhrál Kevin Eriksson.