Kristofferssonův první triumf

26.04.2015 | Autor: Petr Šulčík
Úvodní deštivý závod mistrovství světa vyhrál Johan Kristoffersson před Solbergem a Hansenem. Čeští jezdci v divizi Super 1600 bodovali.

První vítězství v rallycrossovém mistrovství světa vybojoval v úvodním závodě v Portugalsku Švéd Johan Kristoffersson s vozem VW Polo Supercar. Ve finálové jízdě za hustého deště na něj nestačil ani úřadující mistr světa Petter Solberg, který skončil na druhém místě. Třetí skončil v Montalegre Timmy Hansen, který pódiové umístění uhájil před týmovým kolegou Davy Jeanneym. Pátý dojel Andreas Bakkerud. P-G Anderssona zpomalil ve finálové jízdě prasklý závěs zadního kola.

MS 2015 - Portugalsko

Otevřené zůstávají výsledky v divizi Super 1600, kde probíhají důkladné technické prohlídky vozů. Vítězem se stal ve svém druhém rallycrossovém závodě Maďar Krisztian Szabó před Andréou Dubourgem a Janisem Baumanisem. Ondřej Smetana skončil ve finálové jízdě nakonec na čtvrtém místě. Misyulya byl z finále vyloučen. Pavel Vimmer, dojel v semifinálové jízdě na šestém místě a připsal si rovněž body do hodnocení mistrovství Evropy. Kategorii RX Lites ovládl Kevin Eriksson.