Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Horký sedlčanský víkend

21.07.2014 | Autor: Petr Šulčík
Fotoreportáž ze čtvrtého závodu MMČR 2014 v Sedlčanech. Tropické počasí bylo zkouškou nejen pro jezdce a jejich vozy, ale také pro mechaniky, pořadatele a diváky.

Pořadatelé a organizátoři ze Sedlčanské kotliny odvedli dobrou práci a jezdci, kteří se rozhodli do Sedlčan přijet, si zazávodili na skvěle připravené trati. Solidní byla také divácká účast tohoto podniku, který byl letos už čtvrtým v rámci Mezinárodního mistrovství ČR.

MMČR 2014 - Sedlčany

V divizi SuperCars nenašel opět přemožitele Alois Höller a po zásluze zvítězil.  V této divizi se na startu sešla pouze čtyři auta. Rakušan Max Pucher sice disponuje vynikající technikou v podobě vozu Ford Fiesta Mk 7, ovšem jezdecky na konkurenci nestačí.

Divizi Super 1600 vyhrál maďarský jezdec Lajos Gyula. Situace v této divizi byla mnohem vyrovnanější než v divizi SuperCars, druhé místo obsadil Jan Skála, který se v rallycrossu představil po delší době. Jeho vůz Peugeot 208 je na prodej. Na třetí místě skončil tentokrát Erwin Frieszl před Wernerem Panhauserem a dalším českým zástupcem Josefem Šustou.

V jedné z nejpočetněji zastoupených divizí, v SuperNationals, se z vítězství ve finálové jízdě radoval Jakub Bittman. V rozjížďkách byl sice nejrychlejší Roman Častoral, ale ve finále ho potrápily technické problémy a skončil na druhém místě. Třetí místo obsadil Karel Václavík. V National 1600 vyhrál Sven Förster.

V divizi historických aut 4x4 po odstupení Luboše Čížka zůstaly ve hře pouze dva escorty. Z vítězství se radoval Petr Koutný před Radko Polcarem.

I když ve finále divize historických aut do šestnácti set kubíků neměl Václav Veverka starší nejlepší start, několika předjížděcími manévry a rychlou jízdou dokázal opět zvítězit. Na druhém místě dojel Radek Gut před Stanislavem Brunátem. Na třetím místě jela dlouhou dobu Martina Koutná, ovšem po kolizi s Danielem Vonešem skončila čtvrtá.

V divizi nad šestnáct set kubíků vyhrál Jiří Matějka před Liborem Gutem a Josefem Irem. Jan Macháček musel z finále v prvním kole odstoupit kvůli proraženému kolu.

Sedlčanský závod opět zpestřily souboje jezdců Kartcrossu.